Get Adobe Flash player

9.02.2016 – byliśmy w brzozowskim kinie Sokół na filmie „ Bernardetta cud w Lourdes”

 

Od lutego do lipca 1858 roku Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, prostej, obdarzonej dużym temperamentem, nieco upartej, ale niezwykle uczciwej nastolatce z prowincjonalnego Lourdes na południu Francji. Do miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat…

Za główną rolę w filmie „Bernadetta. Cud w Lourdes” Katia Miran została  nagrodzona na Festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie. Widz na długo pozostanie pod wrażeniem jej kreakcji aktorskiej.          Szczerość i determinacja Bernadetty zostaje nagrodzona. Dziś Lourdes jest jednym z najsławniejszych miejsc pielgrzymek na świecie, odwiedzanym co roku przez 6 milionów pielgrzymów,                          a Bernadetta została uznana świętą. Ciało świętej Bernadetty spoczywa nienaruszone, wbrew prawom natury i medycyny,               w klasztorze w Nevers. Jest znakiem Boga.

http://kino.bdk.net.pl/bdk.net.pl/Repertuar_new.html

 

 

Szalone nożyczki

15 grudnia byliśmy w teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektaklu „ Szalone nożyczki”.

Z teatru wyszliśmy zachwyceni. Akcja spektaklu rozpoczyna się w momencie zabójstwa sławnej pianistki od której główny aktor wynajmuje pomieszczenie w którym prowadzi salon fryzjerski. Podejrzanym staje się każdy , kto w chwili zabójstwa przebywał w zakładzie fryzjerskim.

Szalone nożyczki to spektakl interaktywny – jedna z ról – rola świadka- powierzona została nam - widzom. W ten sposób zostaliśmy wciągnięci w kryminalną grę.

Przedstawienie stale trzymało nas w napięciu i wywarł na nas niezapomniane wrażenie.

Spektakl zagrany ponad 170 razy!

Mikołajki

4 grudnia nasz ośrodek odwiedziłŚwięty Mikołaj. Byliśmy zapewne grzeczni cały rok, bo wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty.

Mikołajowi bardzo dziękujemy, zapraszamy w przyszłym roku.

 

X - lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Cergowej

         25. 11. 2015r. odbyły się uroczyste obchody X-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Cergowej. Uroczyste obchody rozpoczęły się Msząśw. w kościele pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Dukli.
Nast
ępnie wszyscy zebrani zapoznali się z pracą placówki oglądając krótki film, ukazujący dzieje Ośrodka, jego uczestników i pracowników od powstania po dzień dzisiejszy. W dalszej części spotkania goście mieli możliwość obejrzenia spektaklu
w wykonaniu uczestników
Środowiskowego Domu Samopomocy w Cergowej. Spektakl był oparty na motywach sztuki Tadeusza Kantora pt. „Umarła klasa”. Nie zabrakło teżżyczeń i pięknego tortu urodzinowego. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na uroczysty obiad i do wspólnej zabawy. Do tańca przygrywał zespół muzyczny.

 

 

17.XI.2015r. byliśmy w brzozowskim kinie „Sokół” na filmie „James Bond: SPECTRE”


Fabuła
        Tajemnicza wiadomość z przeszłości wysyła Jamesa Bonda (Daniel Craig) na misję do Meksyku i w końcu do Rzymu, gdzie spotyka Lucię Sciarrę (Monica Bellucci), piękną i niedostępną wdowę po znanym przestępcy. Dzięki niej Bond infiltruje tajne spotkanie i odkrywa istnienie złowrogiej organizacji SPECTRE. W międzyczasie, w Londynie, Max Denbigh (Andrew Scott), nowy szef Centrum Bezpieczeństwa Narodowego, kwestionuje działania Bonda i kierowanego przez M (Ralph Fiennes) MI6. Bond w tajemnicy namawia do współpracy Moneypenny (Naomie Harris) i Q (Ben Whishaw), żeby pomogli mu dotrzeć do Madeleine Swann (Lea Seydoux) - córki jego starego wroga Pana White'a (Jesper Christensen). Może ona mieć wskazówkę do odkrycia sieci SPECTRE. Jako córka zabójcy, rozumie ona Bonda lepiej niż kto inny. Wraz ze zbliżaniem się do serca organizacji, 007 odkrywa niebezpieczne powiązanie między nim samym a członkiem SPECTRE - Franzem Oberhauserem (Christoph Waltz).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Spectre_%28film%29